Informacje dedykuję zapracowanym i próbującym dowieść swoich umiejętności Menagerom Korporacyjnym, którzy do prowadzenia Projektu zabierają się  na bieżąco-  studiując poradniki. Zapracowani robią to w skrytości gabinetu, a później czerpią wiedzę z porad rodziny lub znajomych fachowców….. a następnie wszystko to wcielają w życie….
Etapowanie

1.Etapując Projekt  dobrze jest dokonać wizji lokalnej terenu, gdyż realia wykonawcze  zazwyczaj weryfikują nasze podziały (np.: brak drogi dojazdowej, potrzeba wykorzystania sąsiedniego terenu, warunki fundamentowania itp.) wpłyną na korektę naszego podziału.

2.Dobry podział na etapy to wydzielenie części projektu budowlanego, współzależność konstrukcyjna budynków, zasilanie w media i sposób ich odprowadzenia.

3.Na etapie podziału na pewno pojawią się dodatkowe koszty (np.: wprowadzenie dodatkowych ścian, ociepleń, podwojeni ilości podejść wod.-kan..

4.Jeśli lubisz pracę w pośpiechu z zastosowaniem niechlujnych rozwiązań, to nie podejmuj tematu podziału inwestycji.

Instalacje

1.Pamiętaj instalacje w budynku to nie utrudnienie i dodatkowe koszty to atut twojego projektu.

2.Rezerwowanie szachtów instalacyjnych w rzucie architektonicznym to nie strata powierzchni do wydzierżawienia, ale zapbieganie kłopotom z kuciem, przebijaniem otworów najczęściej tuż po wykonanie drogiej wyprawy ścian lub sufitów ( właśnie najemca zażyczył sobie dodatkowo TV).

Plan Zagospodarowania

Może się okazać że reklamowana lokalizacja jako cicha i urokliwa  w pzryszłym roku okaże się zlokalizowana przy ruchliwej autostradzie….

Pozwolenie

Czy na pewno otrzymamy?

Wykonawca

Sprawdź KRS!

Uzgodnienia między branzystami

np.: uzgodnienia pożarowe :  ilu uprawnionych tyle opinii, a oddanie budynku do eksploatacji weryfikuje wszystkie rozwiązania.